Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

        Stowarzyszenie „Przyjazna Wieś”  powstało w 2010 roku. Członkowie stowarzyszenia uczestniczyli w II Forum Kobiet Aktywnych w Nieliszu, w III forum Forum Kobiet Aktywnych w Lubyczy królewskiej, w IV Forum Kobiet Aktywnych w Sawinie i w V Forum Kobiet Aktywnych w  Janowcu. Żeńska część stowarzyszenia utworzyła zespół śpiewaczy „ALE  BABKI”,
który  występuje na festynach, uroczystości tj. dożynki, święto  pieczonego ziemniaka, 11 listopada, kolęduje  w  parafialnym kościele. 

Stowarzyszenie w partnerstwie z Gminą Radecznica oraz miejscową Ochotniczą Strażą Pożarną w 2011 r. realizowało projekt finansowany ze  środków MPIPS w ramach Programu FIO 2011r. pn  „Przystań nad rzeką Por”.  
A w  2012 r.  w ramach Programu FIO 2012  projekt  pn. „Wesoło, bezpiecznie i pożytecznie - Wakacje 2012.
Co roku z miejscową OSP organizuje sylwestry. Wiosną 2013 r. dla mieszkańców Zakłodzia wspólnie z OSP zorganizowali  jajeczko. 
W 2013 r stowarzyszenie  złożyło wniosek do  Lokalnej Grupy Działania „Dolina Wieprza i Poru” pn. „Organizacja zajęć sportowych w miejscowości Zakłodzie jako forma promocji aktywnego trybu życia na obszarze wiejskim”. 
W 2013 r. organizowało Dzień Dziecka dla dzieci ze szkoły Podstawowej w Radecznicy.