Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

  "NA LUDOWĄ NUTĘ II"

     

     Wielkanoc to jedno z najważniejszych i najpiękniejszych w polskiej tradycji świąt w roku. Święta Wielkiej Nocy niosą Wielką Nadzieję i przesłanie zwycięstwa dobra nad złem, życia nad śmiercią. Ten wyjątkowy okres jest także okazją do spotkań i przekazywania życzeń w różnych środowiskach. 10 kwietnia 2016 r. w Zakłodziu odbyło się Spotkanie Wielkanocne w ramach projektu „Na ludową nutę II” współfinansowanego ze środków Starostwa Powiatowego w Zamościu. Na uroczystość przybyli m.in: Wójt Gminy Radecznica Pan Edward Polak, Przewodniczący Rady Gminy Radecznica Pan Sławomir Dubaj, Radni Powiatowi: Pan Józef Łosiewicz i Pan Leszek Pastuszak, Dyrektor GCK w Radecznicy Pani Agnieszka Zymon, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Roztocza Pan Zygmunt Krasny, Proboszcz Parafii Mokrelipie Ks. Mieczysław Filip, Ks. Józef Bucior oraz przedstawiciele Stowarzyszeń: „Nasz Sułowiec”, Stąd Jesteśmy” oraz „Mokrelipie”.

     Spotkanie Wielkanocne w Zakłodziu to ważny czynnik integrujący lokalną społeczność. Głównym punktem uroczystości były występy zespołów śpiewaczych. Na scenie swój wokal zaprezentowali: Chór Seniorów z Gminy Nielisz, Chór Parafialny z Mokregolipia, Zespół Andrzejkowe Nutki oraz Zaburzanki. Swoje umiejętności grania na instrumentach muzycznych pokazała miejscowa młodzież należąca do Orkiestry Dętej Zaburze. Część oficjalną spotkania uświetniła akademia w wykonaniu najmłodszych mieszkańców Zakłodzia. W podziękowaniu za udział wszyscy wykonawcy otrzymali zające wykonane przez młodzież szkolną na zajęciach plastycznych organizowanych przez Gminne Centrum Kultury w Radecznicy. Spotkanie połączone było z degustacją regionalnych potraw kulinarnych, charakterystycznych dla Świąt Wielkanocnych. Organizatorami tego wydarzenia było Stowarzyszenie „Przyjazna Wieś”.

Zapraszamy do galerii zdjęć >>kliknij tutaj<<